Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
   Jak wyłączyć cookies?    ROZUMIEM
^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

SZKOŁA – AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO (EPAS)

Zespół Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wielkopolskim w listopadzie 2016 roku przystąpił do programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS). Program ma na celu pobudzenie świadomości młodzieży na temat demokracji europejskiej, Unii Europejskiej, w szczególności Parlamentu Europejskiego.
8 grudnia 2016 roku odbyło się szkolenie nauczycieli – starszych ambasadorów – w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Podczas spotkania szczegółowo zostały omówione zadania, które szkoła będzie realizować podczas trwania projektu. 
      Pani Halina Wysokińska z Zespołu Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, odpowiedzialna za kontakty ze szkołami, przedstawiła zasady udziału w programie, a pani Joanna Dzięciołowska z Galicyjskiego Centrum Edukacji omówiła m.in. scenariusze lekcji europejskich, które będą wykorzystywane podczas pracy z młodzieżą.
      Zespół Szkół Mechanicznych został tym samym jedną z 36 szkół w Polsce, która będzie realizować program EPAS.
Tekst: Ewa Jankowska
Zdjęcia: Biuro Informacji Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu

Kontakt CEZiB

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wlkp.
ul. Okrzei 42             tel: 95 720 17 33
ul. Warszawska 48   tel: 667-659-100
e-mail: cezib@edu.gorzow.pl

Firmy współpracujące

Copyright © 2023. Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Rights Reserved.


Facebook skype digg