Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
   Jak wyłączyć cookies?    ROZUMIEM
^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

CO WAŻNEGO W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM - TEMATY I WYZWANIA

26 maja 2017 r. klasa 2A (technik mechanik) wzięła udział w lekcji europejskiej pt. Co ważnego w Parlamencie Europejskim - tematy i wyzwania (Wybrane zagadnienia z zakresu ekologii i energetyki oraz gospodarki odpadami). Lekcja została przeprowadzona przez panią Anitę Dobkowicz w ramach realizacji programu EPAS.
Celem lekcji była umiejętność wskazania związków między funkcjami i zadaniami parlamentów narodowych i Parlamentu Europejskiego, pogłębienie znajomości zagadnień gospodarczych i ekologicznych.
Podczas zajęć uczniowie analizowali mapę Europy z krajami członkowskimi w zakresie wykorzystywania źródeł energii z surowców odnawialnych i nieodnawialnych, prowadzili dyskusję na temat znaczenia energii w Europie, składowania pozostałości i wpływu na stan środowiska. Pracując w grupach układali krzyżówki (w formie papierowej) z hasłami „EKOLOGIA”, „ENERGETYKA”, „INWESTYCJA”, oglądali prezentację multimedialną dotyczącą potencjału energii odnawialnej „Od zera do milionów”.

Kontakt CEZiB

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wlkp.
ul. Okrzei 42             tel: 95 720 17 33
ul. Warszawska 48   tel: 667-659-100
e-mail: cezib@edu.gorzow.pl

Firmy współpracujące

Copyright © 2023. Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Rights Reserved.


Facebook skype digg