Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
   Jak wyłączyć cookies?    ROZUMIEM
^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy
(zrealizowany w ramach programu EPAS)
 
      9 maja na pamiątkę ogłoszenia tzw. panu Schumana w krajach Unii Europejskiej obchodzone jest święto nazwane Dniem Europy. W Zespole Szkół Mechanicznych obchody Dnia Europy zostały zorganizowane przez młodszych ambasadorów programu EPAS. 
Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych i drugich technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie musieli przygotować m.in. flagę czy charakterystyczny element stroju dla jednego z państw UE. Klasy do prezentacji już w miesiącu kwietniu wylosowały: Belgię, Chorwację, Finlandię, Grację, Hiszpanię, Niemcy i Portugalię. Konkurencje związane z Dniem Europy zakończył quiz, który sprawdzał wiedzę uczestników na temat krajów, należących do Unii Europejskiej.
Ostatecznie zwycięzcami szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Europy zostali uczniowie klasy 2 K, którzy od pana dyrektora Piotra Kruka otrzymali słodki upominek -  wspaniały tort przygotowany specjalnie na tę okazję. Uczniów klasy 2 K reprezentowali: Wiktoria, Maciek i Wojtek. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 1 K (Iza, Natalia i Patrycja), trzecie – 1 T (Karolina, Weronika i Patryk).
            Wszystkim uczestnikom a także jury Dnia Europy – pani wicedyrektor Iwonie Żuk, pani Anicie Dobkowicz i Olafowi z klasy 1 K -  serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!
Tekst: E. Jankowska

Kontakt CEZiB

Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wlkp.
ul. Okrzei 42;  tel: 95 720 17 33
ul. Warszawska 48
  667-659-100 - sekretariat główny
  667-659-304 - sekretariat do spraw uczniów
  667-004-738 - kadry
  667-659-210 - kursy dokształcania młodocianych pracowników

e-mail: cezib@edu.gorzow.pl

Firmy współpracujące

Copyright © 2024. Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim Rights Reserved.


Facebook skype digg